Laparoskopie

Laparoskopie je miniinvazívní operační vyšetření. Zákrok může být diagnostický, nebo terapeutický. Jako diagnostický se používá pro určení příčin neplodnosti, jakou jsou poruchy průchodnosti vejcovodů, podnětlivé srůsty, myomy, endometriosa, děložní abnormalitry.

Laparoskopie je miniinvazívní operační vyšetření. Zákrok může být diagnostický, nebo terapeutický. Jako diagnostický se používá pro určení příčin neplodnosti, jakou jsou poruchy průchodnosti vejcovodů, podnětlivé srůsty, myomy, endometriosa, děložní abnormalitry. Při terapeutickém využití je používán pro patologické změny opravit – rozrušení srůstů, vynětí myomu, cysty, endometriosy apod.

Příprava na zákrok

Termín provedení zákroku stanoví lékař našeho zařízení, obvykle v 1. polovině menstruačního cyklu. Jelikož se jedná se o operační výkon, je předem nutné absolvovat běžné předoperační vyšetření u praktického lékaře. Pacientka pak přichází k zákroku ve dni jeho provedení, výkon provádí lékař našeho zařízení. Pro bezpečnou anestézii je nutné dodržení půstu od 21 hodin předchozího dne do zákroku, od půlnoci se nepřijímají ani tekutiny. K přijetí se pacientka dostaví v 7 hodin ráno, dopoledne pak proběhne samotný výkon.

Zákrok

Samotný zákrok trvá cca 30 minut a provádí se v celkové anestézii. Je dobré jej naplánovat na začátek menstruačního cyklu. Lékař provede 1,5 cm dlouhý řez těsně pod pupkem. Tímto otvorem se břišní dutiny naplní CO2. Stejným přístupem zavádíme i trokar (trubici pro laparoskop) a vlastní laparoskop s kamerou a světelným zdrojem.

Dokonale prohlédneme všechny orgány dutiny břišní, především pak dělohu, vejcovody vaječníky a případně provedeme test průchodnosti vejcovodů. U terapeutické laparoskopie můžeme pomocí dalšího kožního řezu a 5 mm vpichu (případně dvou) zavést operační nástroje podle potřeby. Po ukončení výkonu je operační pole opticky kontrolováno, je vypuštěn plyn a drobné kožní řezy jsou sešity (obvykle 1 stehem).  Pacientka je následující den propuštěna do domácího ošetřování. Do dvou týdnů od výkonu je pacientka schopna veškeré činnosti bez omezení.

Objednat se

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se chcete objednat? Napište nám nebo rovnou zavolejte.

Objednat se

Na telefonu jsme pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00
Tel.: +420 737 470 924

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.