Hysteroskopie

Hysteroskopie je endoskopické vyšetření k ověření případných abnormit v hrdle a dutině děložní, jakou jsou polypy, myomy, slizniční záněty nebo vývojové vady.

Hysteroskopie je endoskopické vyšetření k ověření případných abnormit v hrdle a dutině děložní, jakou jsou polypy, myomy, slizniční záněty nebo vývojové vady. Umožňuje také tyto abnormity řešit odstraněním polypu, myomu, děložního septa, drobných srůstů nebo získat děložní sliznici k dalšímu vyšetření.

Bývá často indikována na základě změn zjištěných při ultrazvukovém vyšetření, hysterosalpingografii nebo sonohysterosalpingografii, případně tyto metody nahrazuje. Je dnes preferována, často v kombinaci s laparoskopií, kdy pak vyšetření poskytuje komplexní informaci o stavu vnitřních pohlavních orgánů. Pomocí endoskopu, přístroje, který obsahuje kameru a světelný zdroj, lze zobrazit reálný stav děložní dutiny.

Příprava na zákrok

Nejvhodnější doba pro provedení hysteroskopie je v 1. polovině menstruačního cyklu – po menzes. Příprava je obdobná jako na laparoskopii – viz. laparoskopie. Stejně jako před laparoskopií je nutné absolvovat předoperační vyšetření praktickým lékařem.

Zákrok

Lékař zavede endoskop, úzký cca 4-6 mm silný nástroj, děložním hrdlem do dělohy. Děložní dutina se naplní tekutinou, tato ji roztáhne a zajistí tak dobrou přehlednost. Vyšetření se provádí v celkové anestezii. Pacientka je propuštěna do domácího ošetřování obvykle 2 hodiny po výkonu. Pokud je výkon proveden spolu s laparoskopií, je propuštěna následující den ráno.

Objednat se

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se chcete objednat? Napište nám nebo rovnou zavolejte.

Objednat se

Na telefonu jsme pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00
Tel.: +420 737 470 924

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.