Biopsie endometria

Biopsie endometria je vyšetření, které pomáhá určit, zda je výška a struktura endometria vhodná k uhnízdění vajíčka (implantaci).

Biopsie endometria je vyšetření, které pomáhá určit, zda je výška a struktura endometria vhodná k uhnízdění vajíčka (implantaci). Ani toto vyšetření se již v dnešní době rutinně nepoužívá, nicméně občas bývá indikováno pacientkám s pravidelnou menstruací a opakovanými samovolnými potraty. Lékař při něm odebírá pomocí tenkého nástroje přes kanál čípku malý vzorek tkáně z dutiny děložní, který je odeslán do laboratoře k dalšímu podrobnému vyšetření.

Tento test je také používán při stanovování defektu luteální fáze, což je hormonální porucha, při které nedochází k dostatečné tvorbě progesteronu žlutým tělískem, nebo když endometrium není schopno na dostatečnou produkci správně reagovat. Žluté tělísko vzniká z folikulu poté, kdy dojde k uvolnění vajíčka a Progesteron je hormon nezbytný pro uhnízdění (implantaci) oplodněného vajíčka v děloze.

Vyšetření poruchy luteální fáze se provádí sedm až dvanáct dnů po vzestupu LH, tedy před menstruací. Výkon se provádí ambulantně, bez anestezie.

Objednat se

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se chcete objednat? Napište nám nebo rovnou zavolejte.

Objednat se

Na telefonu jsme pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00
Tel.: +420 737 470 924

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.