Diagnostika

Správná a vyvážená hladina pohlavních hormonů v ženském organismu je naprosto nezbytná pro ovulaci, oplodnění a těhotenství. Cyklické hormonální změny v organismu ženy jsou předpokladem pro početí. Měření hladin hormonů v určité fázi cyklu ozřejmí správnou hormonální funkci. Obvykle vyšetřujeme 3. den menstruačního cyklu krevním odběrem. Dle případného podezření doplňujeme další než níže zmíněné hormony a taktéž cílené funkční hormonální testy.

Od 20. dubna 2017 je v našem centru možnost se objednat na genetickou konzultaci. Hlavně pro naše klienty je velmi příznivé mít možnost konzultace s klinickou genetičkou přímo v našem centru, nicméně tuto službu nabízíme i párům, které se u nás neléčí. Stačí když budou mít žádanku např. praktického lékaře či gynekologa.

Na kvalitu spermií má vliv mnoho faktorů, např. léčba antibiotiky, horečka, stres, psychické problémy apod. Ovlivní jej i špatná životospráva, jako je kouření, obezita.

Základním vyšetřením mužské plodnosti je vyšetření spermiogramu. Po 2-7 denní sexuální abstinenci muž masturbací získá vzorek spermatu do sterilní nádoby a předá k hodnocení do laboratoře. Pokud muž není schopen v prostorách centra reprodukční medicíny dosáhnout ejakulace, je možný odběr v domácím prostředí. Ejakulát musí být dodán k analýze do laboratoře do 1 hodiny po odběru. Při delším prodlení při transportu s teplotu nižší než je tělesná (37° C) může dojít ke zkreslení výsledků.

Postkoitální test je jedním z nejstarších testů užívaných v diagnostice neplodnosti. Jeho provedení následuje po pohlavním styku s ejakulací do pochvy v ovulačním období ženy. Pokud je test proveden příliš časně nebo příliš pozdě v průběhu cyklu, bude abnormální, protože v těchto obdobích je hlen děložního hrdla relativně hustý a pro spermie neprostupný. Jen kolem ovulace nastávají podmínky, které umožňují dobrý průnik spermií hlenem, a tedy provedení PCT.

Biopsie endometria je vyšetření, které pomáhá určit, zda je výška a struktura endometria vhodná k uhnízdění vajíčka (implantaci). Ani toto vyšetření se již v dnešní době rutinně nepoužívá, nicméně občas bývá indikováno pacientkám s pravidelnou menstruací a opakovanými samovolnými potraty. Lékař při něm odebírá pomocí tenkého nástroje přes kanál čípku malý vzorek tkáně z dutiny děložní, který je odeslán do laboratoře k dalšímu podrobnému vyšetření.

Hysterosalpingografie je rentgenologické vyšetření tvaru a průchodnosti dělohy a vejcovodů pomocí kontrastní látky. Odhalí vrozené vývojové vady dělohy a zúžení, či uzávěr vejcovodů. Provádí se po menstruačním krvácení, v 1. polovině cyklu. Do děložní dutiny se vpraví kontrastní látka látka pomocí speciální kanyly, která utěsní děložní hrdlo (Schultzeho kanyla). Rentgenovým přístrojem je pak snímán průchod látky vnitřními pohlavními orgány pacientky.

Hysteroskopie je endoskopické vyšetření k ověření případných abnormit v hrdle a dutině děložní, jakou jsou polypy, myomy, slizniční záněty nebo vývojové vady. Umožňuje rovněž tyto abnormity řešit odstraněním polypu, myomu, děložního septa, drobných srůstů nebo získat děložní sliznici k dalšímu vyšetření. Bývá proto často indikována na základě změn zjištěných při ultrazvukovém vyšetření, hysterosalpingografii nebo sonohysterosalpingografii, případně tyto metody nahrazuje. Je dnes preferována, často v kombinaci s laparoskopií, kdy pak vyšetření poskytuje komplexní informaci o stavu vnitřních pohlavních orgánů. Pomocí endoskopu, přístroje, který obsahuje kameru a světelný zdroj, lze zobrazit reálný stav děložní dutiny.

Laparoskopie je miniinvazívní operační vyšetření, při kterém se nejprve krátkým řezem pod pupkem vpraví tupou jehlou do dutiny břišní oxid uhličitý, který slouží k roztažení a následně vsune lékař do břišní dutiny laparoskop. Zákrok může být diagnostický, pro určení příčin neplodnosti, jakou jsou poruchy průchodnosti vejcovodů, podnětlivé srůsty, myomy, endometriosa, děložní abnormalitry, ale také se s výhodou využívá i jako terapeutický, kdy lékař může patologické změny opravit – rozrušení srůstů, vynětí myomu, cysty, endometriosy apod.

 

EuroFertil

  OBJEDNÁVKY + 420 737 470 924

  DÁRCOVSKÝ PROGRAM + 420 725 526 091
info@eurofertil.czOficiální výukové pracoviště
Lékařské fakulty Ostravské univerzity

MÁTE DOTAZ? CHCETE SE OBJEDNAT?

ZAVOLEJTE NÁM

Jsme tady pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00 a rádi vám
zodpovíme veškeré dotazy.

Centrum asistované reprodukce+420 737 470 924

Dárcovský program+420 725 526 091

Laboratoře+420 597 689 182

NAPIŠTE NÁM

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se k nám chcete objednat? Napište nám. Ozveme se vám v co nejkratší době.

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

CHCI SE STÁT DÁRKYNI

Stačí vyplní kontaktní formulář se základními informacemi níže a my vás
obratem budeme kontaktovat. Následně si domluvíme předvyšetření,
kde Vám vysvětlíme celý postup darovnání spermií.

Pokud chcete získat více informací před vyplněním formulíře podívejte
se na stránku dárce spermatu. Také nás můžete kontaktovat
telefonicky, každý pracovní den 7:00 do 15:00 rádi vám
zodpovíme vaše dotazy.

ZAVOLEJTE NÁM+420 725 526 091

NAPIŠTE NÁM

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

CHCI SE STÁT DÁRKYNI

Stačí vyplnit kontaktní formulář se základními informacemi níže a my vás
obratem budeme kontaktovat. Následně si domluvíme osobní schůzku,
kde Vám vysvětlíme celý postup darování vajíček. Zde bude také
dostatek času na probrání veškerých dotazů.

Pokud chcete získat více informací před vyplněním formuláře podívejte
se na stránku dárkyně vajíček. Také nás můžete kontaktovat telefonicky,
každý pracovní den 7:00 do 15:00 rádi vám zodpovíme vaše dotazy.

ZAVOLEJTE NÁM+420 725 526 091

NAPIŠTE NÁM

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

DO YOU QUESTION? WANT TO ORDER?

Call us

Assisted Reproduction Center+420 737 470 924

Laboratory+420 597 689 182

Contact us

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIE? CHCESZ ZAMÓWIĆ?

Zadzwoń do nas

Centrum wspomaganego rozrodu+420 737 470 924

Laboratorium+420 597 689 182

Napisz do nas

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
logo center 01

Vážení pacienti,
i přes přetrvávající situaci COVID-19 jsme tady stále pro Vás.

PROVOZ naší kliniky je NEPŘERUŠEN a VEŠKERÉ SLUŽBY i nadále poskytujeme BEZ JAKÉHOKOLIV OMEZENÍ.
 

Váš tým Eurofertil CZ