Stimulace vaječníků a odběrSTIMULACE

Pro hormonální stimulaci vaječníků se používají léky, které pro užití u konkrétní pacientky schvaluje zdravotní pojišťovna. Jsou to buď léky vyráběné z moči klimakterických žen, které jsou levné a plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění, nebo synteticky vyráběné hormonální látky, které zdravotní pojišťovny hradí jen z části, doplatek za léky na jeden IVF cyklus činí cca 3 000 – 5 000, -Kč.

Zdravotní pojišťovny schválí na jeden IVF cyklus 2250 IU (mezinárodních jednotek) účinné látky léku. Pokud je při nižší odpovědi vaječníků jejich spotřeba větší, musejí se již u hradit z vlastních prostředků.

ODBĚR

Odběr vajíček je minimálně invazivní operační výkon, při kterém je odsáta z folikulů na vaječnících tekutina s vajíčky. Výkon se provádí ambulantně a v anestezii. Počet ovariálních folikulů a získaných vajíček závisí na individuální reakci tkáně vaječníků. V embryologické laboratoři jsou vajíčka uložena do kultivačního systému, který zabezpečuje vhodné prostředí pro další vývoj.

Po dvou hodinách klidu na lůžku odchází pacientka v doprovodu domů. Vedlejší účinky zákroku jsou špinění a mírné bolesti v podbřišku. V den odběru večer nebo následující den ráno je současně zahájeno užívání léku, který připravuje děložní sliznici na uhnízdění embryí – progesteron (UTROGESTAN). Lze jej zavádět do pochvy nebo užívat jako tabletky. Alternativou je poševní gel CRINONE, který se aplikuje 1x denně.

Objednat se

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se chcete objednat? Napište nám nebo rovnou zavolejte.

Objednat se

Na telefonu jsme pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00
Tel.: +420 737 470 924

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.