Metody MESA a TESEMetoda MESA je určená mužům s uzávěrem chámovodu trubice (obstrukční azoospermie) , kterou se při ejakulaci spermie transportují z varlete do močové trubice. Spermie se obvykle tvoří, ale neproniknou přes uzávěr ve vývodných cestách. Tato situace může nastat po zánětu, úrazu pohlavních orgánů, sterilizaci, nebo je vrozenou vývojovou vadou často při genetické dispozici.

Metoda TESE je vhodná u neobstrukční formy azoospermie. Ve varleti se obvykle nevytvářejí zralé a funkčně zdatné spermie. Pak postačuje, má-li muž v semenoplodných kanálcích varlete dostatečný počet nezralých pohlavních buněk.

Získané spermie nevykazují dostatečnou pohyblivost, proto je nutné použít v programu umělého oplodnění metodu ICSI (injekce jedné spermie do vajíčka). Spermie lze taktéž kryokonzervovat (uchovat ve velmi nízkých teplotách) a použít v následujících cyklech IVF.

Po správně provedeném odběru a zisku dostatku vhodných spermií se úspěšnost neliší od klasického ICSI (injekce jedné spermie do vajíčka), což je zhruba 30 až 45 procent. Při nenalezení spermií těmito metodami je možné použít k oplození vajíčka spermie anonymního dárce.

POSTUP ODBĚRU SPERMIÍ METODOU MESA

Operační výkon je prováděn v celkové anestezii odběrem spermií z nadvarlete. V 8 až 15-ti násobném zvětšení hledáme v nadvarleti rozšířené kanálky, které mohou být naplněné spermatickou tekutinou. Poté tekutinu z kanálku odsajeme a okamžitě transportujeme do laboratoře, kde se mikroskopicky vyhodnotí přítomnost spermií, jejich množství a kvalita. Odsátí spermatu se provede opakovaně z různých míst, dokud se nezíská dostatek spermií k umělému oplodnění.

POSTUP ODBĚRU METODOU TESE

Operační výkon je prováděn v celkové anestezii odběrem spermií z varlete. Ve varleti vyhledáme oblasti s mléčně bílými kanálky, které jsou obvykle naplněny spermiemi různých vývojových stádií. Tato oblast se pak z varlete vyjme a v laboratoři se zjistí přítomnost spermií, jejich množství a kvalita.

PŘÍPRAVA K VÝKONU

Speciální příprava k zákroku není nutná. Operační výkon probíhá zhruba jednu hodinu. Po probuzení, plné stabilizaci a rekonvalescenci na lůžku (cca 3 hodiny) je pacient propuštěn do domácího ošetřování.

Objednat se

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se chcete objednat? Napište nám nebo rovnou zavolejte.

Objednat se

Na telefonu jsme pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00
Tel.: +420 737 470 924

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.