IUI léčba

První volba léčby u párů, kteří se potýkají se zhoršenou kvalitou spermatu u muže, nebo nepravidelnou ovulací partnerky.

Indikace léčby

IUI lze provádět u žen, u kterých dochází k ovulaci spontánně, v přirozeném menstruačním cyklu. Tento zákrok se rovněž provádí v případě, kdy žena trpí poruchami ovulace, zde je nutná hormonální stimulace vaječníků, při které se může ve vaječnících najednou vyvíjet i více vajíček.

Zcela jednoznačnou indikací pro IUI je imunologická příčina neplodnosti, kdy jsou u ženy prokázané protilátky proti spermiím, které představují překážku v cestě děložním hrdlem.

Výhody

  • Nejjednodušší metoda asistované reprodukce
  • Bezbolestný výkon
  • Prováděn ambulantně bez anestezie
  • Rychlá a levná metoda (hrazeno z veřejného zdravotního pojištění)

PRINCIP IUI

Principem inseminace (IUI) je příprava spermatu v laboratoři tak, aby byly selektovány nejpohyblivější spermie a ty pak zavedeny v katetru (trubičce) přímo do dutiny děložní. Tím se zkrátí jejich cesta k vajíčku a zvýší se pravděpodobnost početí. Inseminace se provádí spermiemi partnera, popř. dárcovskými spermiemi. Procedura zavedení spermií je podobná běžnému gynekologickému vyšetření, zavedení katetru se spermiemi je nebolestivé, nevyžaduje setrvání na lůžku.

Oplodnění spermiemi od partnera:

V den inseminace si partner masturbací odebere vzorek spermatu a předá ho do laboratoře. Vzorek je ihned zpracováván tak, aby byly selektovány nejpohyblivější spermie (nejčastěji se selektují metodou swim-up - vyplaváním do média). Přibližně za 2 hodiny je vzorek připraven a může se provést vlastní inseminace v ordinaci lékaře.

Oplodnění spermiemi od dárce:

U párů, kde muž nemá v ejakulátu žádné nebo velmi nekvalitní spermie, lze pro intrauterinní inseminaci použít spermie dárce. Příprava dárcovské inseminace trvá přibližně 2 hodiny.

Dárci spermií jsou zdraví, inteligentní muži do 35 let, kteří splňují přísné požadavky pro darování reprodukčních buněk; s genetickým vyšetřením a negativním výsledkem vyšetření na pohlavně přenosné nemoci (STD). Spermie dárce se mrazí a lze je použít teprve po šesti měsících vyčkávání, kdy se prokáže u dárce opakovaně negativita STD. Dárcovství spermií je anonymní, lze však vybrat vhodného dárce dle určité shody tělesných znaků s partnerem pacientky, jako například výška, barva vlasů a očí.

Objednat se

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se chcete objednat? Napište nám nebo rovnou zavolejte.

Objednat se

Na telefonu jsme pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00
Tel.: +420 737 470 924

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.