Co je třeba před vyšetřeními a zákroky udělat, nebo nedělat?

Pokud zde nenajdete odpovědi na své otázky, neváhejte nás kontaktovat!

VSTUPNÍ KONZULTACE (1. NÁVŠTĚVA)

Vstupní konzultace probíhá po předchozím objednání. Objednejte se na telefonním čísle +420 597 689 180.

Na vstupní konzultaci není nutná přítomnost obou partnerů. Vstupní konzultace je zpoplatněna částkou 300 Kč.

ODBĚRY KRVE

Před terapií neplodného páru je oběma partnerům odebrána krev na vyšetření pohlavně přenosných nemocí (STD), krevní skupiny a Rh faktoru. Podle požadavku lékaře se z krve dále vyšetří hormonální profil ženy, případně provede genetické, imunologické nebo hematologické vyšetření.

Krev na hormonální profil se odebírá mezi 7:00 – 8:00 hodinou 2. – 5. den menstruačního cyklu. Žena si 1. den menses zavolá na tel. čísle +420 597 689 180 a dohodne termín odběru. Odběr krve na hCG/těhotenského testu/ se dělá 14. den po ET /zavedení embryií/ mezi 7:00 až 8:00 hodinou. Pokud žena přijde do 8:00 hod, je možné výsledek sdělit ještě týž den kolem 14. hodiny. Krevní odběry se nemusí provádět nalačno.

SPERMIOGRAM

Vyšetření spermiogramu se provádí převážně v úterý a ve čtvrtek po předchozím objednání na tel. čísle +420 597 689 180 nebo +420 597 689 182. Po domluvě s laboratoří je možné provést spermiogram i v jiném termínu. Je nutná 2 – 7 denní pohlavní abstinence. Pro odběr vzorku je v našem centru speciálně upravená odběrová místnost. Vzorek je možné přinést i z domova (do 60 minut při tělesné teplotě) v odběrovém kelímku, který si můžete vyzvednout na sesterně nebo jej zakoupit v lékárně, jinou nádobku nelze akceptovat. Při odevzdání vzorku v laboratoři je nutné prokázat se průkazem totožnosti s fotografií (občanský průkaz, cestovní pas). Výsledky vyšetření, ovšem bez morfologie, jsou známy do 1-2 hodin, kompletní vyšetření je hotovo cca do 1 týdne.

ZMRAŽENÍ SPERMIÍ

Pro zamražení spermií je nutné se předem telefonicky dohodnout s pracovníkem laboratoře (tel. +420 597 689 182 ). Je nutná 2 – 7 denní pohlavní abstinence. Tento výkon není hrazen z veřejného zdravotního pojištění, částku dle aktuálního ceníku je nutné uhradit v sesterně, zároveň zde dostanete sterilní nádobku a bude Vám odebrána krev na pohlavně přenosné nemoci.

Spermie lze zmrazit i před následnou onkologickou léčbou, zamražení a první rok uchování zamražených spermií je hrazeno zdravotní pojišťovnou.

INTRAUTERINNÍ INSEMINACE (IUI)

Inseminaci je možno provádět u žen i bez hormonální stimulace. Samotnému výkonu předchází ultrazvuk u lékaře 10-13. den menstruačního cyklu. Po tomto vyšetření lékař naplánuje termín provedení IUI, případně kontrolní ultrazvukové vyšetření.

Ve dni inseminace dorazí partner přibližně 2 hodiny před plánovaným výkonem. Na sesterně mu budou předloženy formuláře k vyplnění a sterilní nádobka. Je nutná 2 – 7 denní abstinence. V případě, že má muž problém s odběrem vzorku v centru, je možné po předešlé domluvě vzorek přinést i z domova (do 60 minut při tělesné teplotě) ve sterilním kelímku, který si může vyzvednout na sesterně nebo jej zakoupit v lékárně, jinou nádobku nelze akceptovat. Při odevzdávání vzorku v laboratoři je nutné prokázat se průkazem totožnosti s fotografií (občanský průkaz, cestovní pas).

IN VITRO FERTILIZACE (IVF)

Žena užívá hormonální léky (nejčastěji injekce) dle příslušného stimulačního protokolu. Jeho typ stanoví lékař individuálně dle věku, hmotnosti, hormonálního profilu, reaktivity vaječníků při předchozí hormonální stimulaci apod. Samotnému odběru vajíček předcházejí obvykle dvě ultrazvuková vyšetření, kterými se hodnotí růst folikulů s vajíčky a stanovuje termín punkce vaječníků – odběru vajíček, zároveň bude oběma partnerům odebrána krev na pohlavně přenosné nemoci.

V den výkonu přijde žena ráno na předem určenou hodinu. Od půlnoci je nutné nejíst, nepít, nekouřit a neužívat žádné léky. Sebou je vhodné mít noční košili nebo delší tričko, přezůvky, hygienické pomůcky, případně župan. Na sesterně odevzdá stimulační protokol. Punkce vaječníků se provádí v krátkodobé narkóze (cca 10 – 20 minut), proto je nutné mít předoperační vyšetření včetně EKG od praktického lékaře, které přinese nejpozději v den punkce.

Partnerovi je na sesterně předána sterilní odběrová nádoba. Je nutná 2 – 7 denní pohlavní abstinence. Při odevzdávání vzorku v laboratoři je nutné prokázat se průkazem totožnosti s fotografií (občanský průkaz, cestovní pas).

Po odběru vajíček leží žena na lůžku cca 2 hodiny. Žena má nárok na pracovní neschopnost. Pracovní neschopnost není povinná. Po propuštění domů je nutný doprovod a odvoz automobilem.

EMBRYOTRANSFER

Embryotransfer probíhá za 2 – 6 dnů po odběru vajíček. S sebou je vhodné mít noční košili nebo delší tričko, přezůvky, případně župan. Před výkonem je nutné, aby měla žena částečně naplněný močový měchýř, proto doporučujeme cca 1 hodinu před výkonem nemočit. Po výkonu žena odpočívá na lůžku cca 1 hodinu. Poté může sama odejít, doprovod není nutný, ale doporučujeme odvoz autem. 14 dní po transferu se žena dostaví na krevní těhotenský test / hCG /.

 

EuroFertil

  OBJEDNÁVKY + 420 737 470 924

  DÁRCOVSKÝ PROGRAM + 420 725 526 091
info@eurofertil.czOficiální výukové pracoviště
Lékařské fakulty Ostravské univerzity

MÁTE DOTAZ? CHCETE SE OBJEDNAT?

ZAVOLEJTE NÁM

Jsme tady pro vás každý pracovní den od 7:00 do 15:00 a rádi vám
zodpovíme veškeré dotazy.

Centrum asistované reprodukce+420 737 470 924

Dárcovský program+420 725 526 091

Laboratoře+420 597 689 182

NAPIŠTE NÁM

Můžeme vám s něčím poradit, pomoct nebo se k nám chcete objednat? Napište nám. Ozveme se vám v co nejkratší době.

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

CHCI SE STÁT DÁRKYNI

Stačí vyplní kontaktní formulář se základními informacemi níže a my vás
obratem budeme kontaktovat. Následně si domluvíme předvyšetření,
kde Vám vysvětlíme celý postup darovnání spermií.

Pokud chcete získat více informací před vyplněním formulíře podívejte
se na stránku dárce spermatu. Také nás můžete kontaktovat
telefonicky, každý pracovní den 7:00 do 15:00 rádi vám
zodpovíme vaše dotazy.

ZAVOLEJTE NÁM+420 725 526 091

NAPIŠTE NÁM

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

CHCI SE STÁT DÁRKYNI

Stačí vyplnit kontaktní formulář se základními informacemi níže a my vás
obratem budeme kontaktovat. Následně si domluvíme osobní schůzku,
kde Vám vysvětlíme celý postup darování vajíček. Zde bude také
dostatek času na probrání veškerých dotazů.

Pokud chcete získat více informací před vyplněním formuláře podívejte
se na stránku dárkyně vajíček. Také nás můžete kontaktovat telefonicky,
každý pracovní den 7:00 do 15:00 rádi vám zodpovíme vaše dotazy.

ZAVOLEJTE NÁM+420 725 526 091

NAPIŠTE NÁM

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

DO YOU QUESTION? WANT TO ORDER?

Call us

Assisted Reproduction Center+420 737 470 924

Laboratory+420 597 689 182

Contact us

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIE? CHCESZ ZAMÓWIĆ?

Zadzwoń do nas

Centrum wspomaganego rozrodu+420 737 470 924

Laboratorium+420 597 689 182

Napisz do nas

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
logo center 01

Vážení pacienti,
i přes přetrvávající situaci COVID-19 jsme tady stále pro Vás.

PROVOZ naší kliniky je NEPŘERUŠEN a VEŠKERÉ SLUŽBY i nadále poskytujeme BEZ JAKÉHOKOLIV OMEZENÍ.
 

Váš tým Eurofertil CZ