U mužů je zásadní nepřehřívat spodní partie těla. S ohledem na pohyblivost spermií se nedoporučuje nošení těsného prádla, zcela nežádoucí je práce s notebookem na klíně či nošení mobilu v přední kapse kalhot. Během snahy o početí je vhodné vyhnout se saunování a jízdě na kole v těsném dresu. Špatný vliv na kvalitu spermií mají i horečnaté stavy a užívání antibiotik. To vše způsobuje přehřívání pohlavních orgánů a následně snižuje pohyblivost spermií.

Mužova strava by měla být mimo jiné bohatá na vitamín E, C, B, zinek a selen.

Existuje mnoho doplňků stravy speciálně určených pro muže, které tyto složky obsahují spolu s výtažky kotvičníku zemního (Tribulus terrestris). Ten stimuluje hladinu testosteronu důležitého pro tvorbu mužských pohlavních buněk. Je třeba zdůraznit, že tyto doplňky stravy je nutné užívat minimálně tři měsíce.

U žen je situace složitější.

Příliš nízká hmotnost nebo naopak obezita mohou způsobovat problémy s menstruačním cyklem. I v pravidelném menstruačním cyklu je však ovulace proměnlivá, proto metoda počítání plodných a neplodných dnů je velmi nespolehlivá.

Rovněž je důležitý celkový zdravotní stav ženy. Pokud se léčí s jinými zdravotními problémy, měla by o své snaze otěhotnět informovat svého ošetřujícího lékaře. Ten může upravit léčebný postup tak, aby vyloučil faktory nepříznivé pro početí dítěte.

Pro muže i ženu platí dodržování zásad zdravé životosprávy s pravidelným pohybem, bez přehnané fyzické a psychické zátěže či nezdravých diet. Kvalitu pohlavních buněk negativně ovlivňuje kouření, střídmá konzumace alkoholu neškodí.

Při snaze otěhotnět je důležitý pravidelný pohlavní styk a celková pohoda.

V každém případě platí, když se nepodaří ženám ve věku do 35 let otěhotnět při pravidelném pohlavním styku do 1 roku nebo do půl roku u žen nad 35 let, není na co čekat a je potřeba vyhledat odborníka.

Takže držíme palce!

Co Vám nabízíme

Laskavou a odbornou péči pro zdravé těhotenství v moderní IVF klinice. Každý nový pár je pro nás individuální cestou k novému životu a jejich splněnému štěstí.

Léčba neplodnosti

Buďte spokojenou maminkou. Nalezneme příčinu neplodnosti a nastavíme optimální léčbu pro dosažení těhotenství.

Metody léčby

Diagnostika

Připravte se na miminko. Vyšetříme Vás řadou komplexních metod s cílem včas zachytit a vyléčit případné potíže.

Metody diagnostiky

Genetika

Předejděte možným rizikům. Pečujeme o zdraví miminka ještě před jeho narozením v laboratoři reprodukční genetiky.

Genetické metody

Péči naší kliniky si vybralo přes 10 000 párů a více než osmi tisícům dětem jsme pomohli na svět.
Rádi Vás u nás uvítáme a pomůžeme i Vašemu štěstí.